Open with. Asocijuojam bylas

Situacija: spaudžiam ant .php  failo ir open with pasirinkimuose nematom pačio geriausio PHP redaktoriaus? Tikėtina, kad taip yra todėl, kad programa yra įdiegta negimtuoju būdu – kompiliuota iš source’ų ar pan. Remontuojam.

Kodėl nėra?

Šiuo konkrečiu atveju programa yra įdiegta ~/install  direktorijoje – mums kažkokiu būdu reikia informuoti ubuntą, kad tokia programa gali atverti .php  failus. Patikrinam dar kartą: ant failo spaudžiam dešiniu pelės klavišu, pasirenkam open with – nėra. Spaudžiam Other application… – nėra. View All Applications – nėra visame ilgame sąraše.

Open with dialogas

Pridedam papildomus

Pas mane programos paleidėjas yra čia

~/.local/share/applications/PhpStorm.desktop

Atidarom jį teksto redaktoriuje arba Arronax programėle. Man aiškesnis pastarasis būdas. Command laukelio gale pridedam tarpą ir %f

Arronax programa

Išsaugom ir pasirinkimas jau atsirado kontekstiniame meniu!

Open with dialogas

Šalinam nereikalingus

Tvarkyti tai tvarkyti. Tame kontekstiniame meniu yra visokių „nenormalių“ programų – koks morališkai stabilus žmogus norės atidaryti .php  bylą subtitrų programoje? Arba firefox’e? Remontuojam.

Atsidarom ~/.local/share/applications/mimeapps.list  ir [Removed Associations] sekcijoje (jei jos nėra – galima sukurti) surašom išimtis. Kažkaip taip:

Išsaugom ir nereikalingos asociacijos dingsta. Jahūū!

Open with dialogas

Tiesa, LibreOffice Writer’is pradingo tik persiloginus – nesigilinau per daug, per matyt būtų pakakę perkrauti tik kažkokį procesą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.