Open with. Asocijuojam bylas

Situacija: spaudžiam ant .php  failo ir open with pasirinkimuose nematom pačio geriausio PHP redaktoriaus? Tikėtina, kad taip yra todėl, kad programa yra įdiegta negimtuoju būdu – kompiliuota iš source’ų ar pan. Remontuojam.

Kodėl nėra?

Šiuo konkrečiu atveju programa yra įdiegta ~/install  direktorijoje – mums kažkokiu būdu reikia informuoti ubuntą, kad tokia programa gali atverti .php  failus. Patikrinam dar kartą: ant failo spaudžiam dešiniu pelės klavišu, pasirenkam open with – nėra. Spaudžiam Other application… – nėra. View All Applications – nėra visame ilgame sąraše.

Open with dialogas

Pridedam papildomus

Pas mane programos paleidėjas yra čia

~/.local/share/applications/PhpStorm.desktop

Atidarom jį teksto redaktoriuje arba Arronax programėle. Man aiškesnis pastarasis būdas. Command laukelio gale pridedam tarpą ir %f

Arronax programa

Išsaugom ir pasirinkimas jau atsirado kontekstiniame meniu!

Open with dialogas

Šalinam nereikalingus

Tvarkyti tai tvarkyti. Tame kontekstiniame meniu yra visokių „nenormalių“ programų – koks morališkai stabilus žmogus norės atidaryti .php  bylą subtitrų programoje? Arba firefox’e? Remontuojam.

Atsidarom ~/.local/share/applications/mimeapps.list  ir [Removed Associations] sekcijoje (jei jos nėra – galima sukurti) surašom išimtis. Kažkaip taip:

[Removed Associations]
application/x-php=aegisub.desktop;diffuse.desktop;firefox.desktop;libreoffice-writer.desktop;writer.desktop;libreoffice-startcenter.desktop;

Išsaugom ir nereikalingos asociacijos dingsta. Jahūū!

Open with dialogas

Tiesa, LibreOffice Writer’is pradingo tik persiloginus – nesigilinau per daug, per matyt būtų pakakę perkrauti tik kažkokį procesą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.